DITË E TRISHTË/ Ndërron jetë në moshën 33 vjeçare muzikanti shqiptar (FOTO) – AlpeGossip
DITË E TRISHTË/ Ndërron jetë në moshën 33 vjeçare muzikanti shqiptar (FOTO)

DITË E TRISHTË/ Ndërron jetë në moshën 33 vjeçare muzikanti shqiptar (FOTO)

Vdes në moshën 33 vjeçare muzikanti shqiptar. Ka ndërruar jetë këngëtari dhe autori i shumë këngëve Ylber Aliu.

Lajmin e dhanë figurat publike përmes postimeve në rrjetet sociale, si Adem Ramadani dhe reperi Gold Ag.

Postimi i Adem Ramadanit:

Të Allahut jemi dhe tek Ai të gjithë do të kthehemi

Si fëmi shumë jemi dashtë.

E sa herë kemi qenë bashkë, në shumë simpoziume, koncerte, emisione dhe pothuajse shumë të rralla janë projektet e mia ku ti nuk ke marr pjesë. Ti ke qenë një talent i rrallë, artist i madh dhe besimtar i vërtetë.

E duke qajt dert për sëmundjen tënde e kujtoj fjalën ku shpesh ma thoje – “ Allahu më ka dhënë shumë sabër “ – Do t’më mungosh shumë Ylber – Lus Allahun e Madh që bashkë të jemi në Xhenetet e Tij të larta, atje ku më nuk ka sëmundje, nuk ka lot, as dhimbje e as vdekje. Ngushllimet më të përzemërta Familjes Aliu, ngushllime gjithë shqiptarëve.