”KËNGËN MAGJIKE E FITOI NJË HOMOFOBE”/ Elton Ilirjani ”thumbon” Eneda Tarifën – AlpeGossip
”KËNGËN MAGJIKE E FITOI NJË HOMOFOBE”/ Elton Ilirjani ”thumbon” Eneda Tarifën

”KËNGËN MAGJIKE E FITOI NJË HOMOFOBE”/ Elton Ilirjani ”thumbon” Eneda Tarifën

Mbrëmjen e djeshme, në Pallatin e Kongreseve u zhvillua ”Kënga Magjike”, fituese e të cilës u shpall Eneda Tarifa.

Mesa duket jo të gjithë ishin të kënaqur me këtë rezultat pasi biznesmeni i njohur Elton ilirjani ka postuar një foto në instagramin e tij ku shprehet:

 Dje për pazar 🙂 ndërkohë që në Tiranë një Homofobe fitonte Kënga Maqike 🙂 tmerr !!!!

Mesa duket, Eltoni e ka quajtur Enedën homofobe dhe ne e kemi një ide se përse mund ta ketë bërë këtë.

Në vitin 2014 kur në Eurovision mori pjesë Conchita, Eneda Tarifa bëri një deklaratë në lidhje me pjesëmarrjen trans-seksualit. Ajo shkruajti: “Ky na qenka Eurosong-u haha… Ku po shkojmë… Ku është fshehur muzika? Ku është strukur muzika?”

Komenti i saj shkaktoi shumë debate në rrjete sociale gjë që na bën të mendojmë se ndoshta kjo është arsyeja përse Eltoni e quan Enedën homofobe. /AlpeGossip.al