Këngëtari shqiptar REAGON për perfomancën e Eugentit: Shqiponjat do fluturojnë…(FOTO) – AlpeGossip
Këngëtari shqiptar REAGON për perfomancën e Eugentit: Shqiponjat do fluturojnë…(FOTO)

Këngëtari shqiptar REAGON për perfomancën e Eugentit: Shqiponjat do fluturojnë…(FOTO)

Pavarësisht perfomancës dhe vokalit të fuqishëm të Eugent Bushpepës që përfaqësoi Shqipërinë, ai u radhit në vendin e njëmbëdhjetë.

Por shqiptarët dhe kolegët e tij vazhdojnë të jenë krenar me paraqitjen e tij. Është këngëtari shqiptar Landi Hysi, (solisti i grupit ‘West Side Family) ai që ka postuar në llogarinë e tij Instagram një status teksa ka kritikuar politikat e këtij festivali, në anën tjetër është shprehur se pavarësisht kësaj artistët shqiptar asnjëherë s’do të ndalen.

Ky është statusi i plotë i tij:
“Përgjithësisht, është shumë e vështirë të fitosh kur paraqitesh vetëm me gjithçka ke dhe je kundër dikujt që ka nga pas vetes një suport të dukshëm, por edhe të padukshëm. Por ama, shqiponjat do fluturojnë gjithmonë lart sa herë t’i lëshosh në qiell”.