KENI PROBLEME ME ZEMRËN? Këto janë ushqimet që duhet të konsumoni patjetër – AlpeGossip
KENI PROBLEME ME ZEMRËN? Këto janë ushqimet që duhet të konsumoni patjetër

KENI PROBLEME ME ZEMRËN? Këto janë ushqimet që duhet të konsumoni patjetër

Arteriet e bllokuara janë një nga shkaqet më të shpeshta të sulmeve në zemër, të cilat automatikisht ndërprejnë qarkullimin e gjakut.

Gjithashtu ka shumë faktorë të tjerë që mund të rrisin rrezikun e sulmit në zemër ose goditjet në tru, siç janë dieta e dobët, stresi dhe pasiviteti, transmeton lajmi.net.

Duke ditur se numri i vdekjeve si rrjedhojë e kësaj gjendjeje shëndetësore është i madh, natyrisht që duhet të ndërmerret diçka, qoftë edhe përmes mënyrës natyrale.

Dhe, për këtë arsye, do të prezantohen këto ushqime dhe pije në këtë artikull, në mënyrë që ju të pastroni arteriet tuaja.

– Lëngu i portokallit
– Salmoni
– Kafeja
– Djathi
– Çaji i gjelbër
– Brokoli
– Spinaç
– Avokado.