KËSHILLAT DHE MËSIMET E SELENA GOMEZ/ Për dashurinë,thyerjet e zemrës dhe stilin e saj unik… (FOTO) – AlpeGossip
KËSHILLAT DHE MËSIMET E SELENA GOMEZ/ Për dashurinë,thyerjet e zemrës dhe stilin e saj unik… (FOTO)

KËSHILLAT DHE MËSIMET E SELENA GOMEZ/ Për dashurinë,thyerjet e zemrës dhe stilin e saj unik… (FOTO)

Selena Gomez është një personazh shumë i dashur për të gjithë publikun dhe për të gjitha grupmoshat. E talentuar në aktrim, në muzikë, por edhe në industrinë e modës e cila po bëhet referencë për stilin e shumë vajzave. Kemi shumë çfarë të mësojmë nga ajo: qoftë nga këngët, aktrimi, stili, por dhe për dashurinë edhe pse në këtë të fundit ajo nuk ka patur shumë fat. Sot në emisionin “Fun Day” me moderatoren Fatma Methasanin janë treguar 8 mësime që kemi marrë nga Selena Gomez.

1. Selena na ka mësuar që të mos heqim dorë nga dashuria dhe të sakrifikojmë për hir të saj dhe për këtë mjafton thjesht të përmendim historinë e saj të dashurisë me Justin.

2. Dhimbjen ktheje në art dhe atë ka ditur shumë mirë ta bëjë pasi pas çdo lëndimi që merrte nga Justin ajo bënte një muzikë me tekst dhe klip plot art.

3. Familja është gjëja më e rëndsishme dhe këtë na e ka treguar kur ajo hoqi dorë nga dashuria vetëm se mami i saj nuk ishte dakord për marrëdhënien me Justin.

4. Të vlerësojmë dhe të ndihmojmë shoqërinë kur eshtë në nevojë, një mesazh të tillë Selena na e dha kur bëri operacionin me shoqen e saj të ngushtë.

5.Trajtoi njerëzit ashtu siç do doje që edhe ata të trajtonin ty dhe këtë mesazh e ka shpërndarë në Twitter për të gjithë.

6. Thyerjet e zemrës ndodhin, po nuk zgjasin gjithmonë, përkundrazi, na bëjnë më të fortë.

7.Çdokush meriton një shans të dytë (edhe pse Justin ajo i ka dhënë më shumë se 2 mundësi)

8.Gjithmonë qëndro e veshur bukur dhe stil edhe kur shkon në aeroport.