“KJO NUK ËSHTË THJESHT NJË SELFIE”/ Si e kujton Hygerta Sako eksperiencën e parë si gazetare sportive – AlpeGossip
“KJO NUK ËSHTË THJESHT NJË SELFIE”/ Si e kujton Hygerta Sako eksperiencën e parë si gazetare sportive

“KJO NUK ËSHTË THJESHT NJË SELFIE”/ Si e kujton Hygerta Sako eksperiencën e parë si gazetare sportive

Moderatorja e njohur, Hygerta Sako ka kujtuar sot me anë të një postimi në ‘Instagram’ transmetimin e saj të parë në ekran si një gazetare sportive. Ajo ka treguar për ndjekësit se si nisi ky rrugëtim mes emocionesh 6 vite më parë.

“Kjo nuk është thjesht një selfie, është fotografia e parë në transmetimin tim të parë me kohë të plotë si gazetare sportive. Ëndërr kuq e zi, 7 shtator 2014, dita kur fituam në Portugali 0-1 me golin e @bekimbalaj dhe nisëm rrugën drejt kualifikimit në Euro2016”, ka shkruar Sako krah fotos ku shfaqet mjaft e qeshur.
Me siguri edhe Hygerta po ndjen mungesën e punës së saj njëjtë si të gjithë moderatorët e tjerë, që janë bërë jo pak nostalgjikë këto ditë.