“KOPJON” MAMAQIN/ Bylyku këngë për koronavirusin: Çiftet po puthen në skype! Ondrra e çdo vjehrre është Pëllumb Pipero – AlpeGossip
“KOPJON” MAMAQIN/ Bylyku këngë për koronavirusin: Çiftet po puthen në skype! Ondrra e çdo vjehrre është Pëllumb Pipero

“KOPJON” MAMAQIN/ Bylyku këngë për koronavirusin: Çiftet po puthen në skype! Ondrra e çdo vjehrre është Pëllumb Pipero

Aktori i njohur Olsi Bylyku i ka kushtuar këngë koronavirusit, duke e ndërthuruar atë me humorin që e karakterizon.
Në këgën e publikuar në rrjete sociale Olsi tregon më shumë detaje se si po i shkon jeta e tij në karantinë.Ndërkaq vihet re se në tekst ai ka përmendur edhe mjekun Pëllumb Pipero, për të cilin ka shkruar këngë edhe aktori Ermal Mamaqi.

Teksti:

1 muj ne karantine tani spo kalo mo ora

shpia po me thote “ka kaluar na mendorja”

Me banjon kam bo llafe se mtha “ngele nga guzhina”

Hajde na tako per qef jo vec kur t vje urina

Korridori ka 2 jave qe po mshef me turi

Se e ka bezdi kur n ballkon kafen e pi

Shof komshiu mpiko loti kur del me grun e tij

Se ka autorizim me leviz mas ores 1

Lum ai qe pati fat po kto ciftet qe jan larg

Zhvishen bohen gati dhe fillojn puthen ne skype

Motra ka fillu tu bo party ne dollap

Kurse plaku o tu lujt bilardo me oturak

Plaka bo japrak un me t dashuren rehat

Kur tmaroj izolimi ishalla skena bo 5njake

Iku koha pordhes me makine tu bo si hero

ondrra e cdo vjerre tani esht Pellumb Pipero

Nuk ishim gati me jetu pa kafe

Nuk ishim gati me jetu pa llafe

Na e bone shemtut nuk ishim gati per luft

O virus na erdhe si skuth