KORONAVIRUSI/ Jetuan bashkë 60 vjet, vdesin dy orë njëri nga tjetri. I biri: Nuk ju përqafova dot – AlpeGossip
KORONAVIRUSI/ Jetuan bashkë 60 vjet, vdesin dy orë njëri nga tjetri. I biri: Nuk ju përqafova dot

KORONAVIRUSI/ Jetuan bashkë 60 vjet, vdesin dy orë njëri nga tjetri. I biri: Nuk ju përqafova dot

Një çift italian që jetuan ne martese per 60 vjet vdiqën vetëm dy orë nga njeri-tjetri të martën, pasi ishin prekur nga koronavirusi.

Severa Belotti, 82 vjeç dhe Luigi Carrara, 86 vjeç, jetuan në qytetin Albino, në provincën veriore të Bergamos.

Djali i tyre, Luca Carrara, i ka mbetur merak se ata vdiqën vetëm’ pasi ai nuk ishte në gjendje t’i përqafonte ata per te fundit here.

Ai i tha një gazete lokale, raporton Daily Mail se çifti kaloi tetë ditë i mbyllur në shtëpi me ethe, temperature 39 gradë, pa ndihmë mjekësore.

Luigi, babai, u dërgua në spitalin e Bergamos të Shtunën dhe nëna e tij u pranua në të njëjtin institucion të Dielën.

Në foto: Severa Belotti, 82 vjeç dhe Luigi Carrara, 86 vjeç, nga Albino, Bergamo, e cila vdiq nga koronavirusi vetëm disa orë larg në veri të Italisë të Martën

Njëri vdiq në 9.15 të mëngjesit dhe tjetri në 11:00, më pak se dy orë larg.

Luca i tha gazetës Corriere della Sera se ata ‘vdiqën vetëm’ në institucion pasi ai nuk ishte në gjendje t’u thoshte lamtumirë.

Ai shtoi: ‘Të dashurit e tu qëndrojnë vetëm dhe ti nuk mund te besh asgje, as ti perqafosh”.

Djali me pas shkroi një mesazh prekës në mediat sociale, si lamtumire te fundit per prinderit: ‘Përshëndetje mami dhe babi, ky virus i keq ju bëri që të largoheni në të njëjtën ditë, a do të vazhdoni të grindeni atje lart? Unë mendoj kështu, por më pas gjithçka përfundon në një përqafim ‘.