KREU I “FSHZH” FESTON DITËLINDJEN/ Urimi publik i gruas me tekstin e Flor Mumajesit: Me fjalë të vogla t’kam dash… (FOTO) – AlpeGossip
KREU I “FSHZH” FESTON DITËLINDJEN/ Urimi publik i gruas me tekstin e Flor Mumajesit: Me fjalë të vogla t’kam dash… (FOTO)

KREU I “FSHZH” FESTON DITËLINDJEN/ Urimi publik i gruas me tekstin e Flor Mumajesit: Me fjalë të vogla t’kam dash… (FOTO)

Kreu i Fondit Shqiptar të Zhvillimit Benet Beci feston ditëlindjen. I cilësuar si një nga drejtorët më jetëgjatë, Beci mbush plot 54 vite.

Familja Beci është jo pak e komentuar.

Ndërsa ky moment i veçantë për drejtorin siç është ditëlindja është pritur me një festë. Mes të tjerash bie në sy urimi i gruas së tij plot pathos. Me tekstin e Flori Mumajesit, por të përshtatur sipas saj, drejtori merr këtë urim nga gruaja e tij, Fitore Beci në rrjetet sociale: “Me fjalë të vogla t’kam dashtë

Me fjalë të vogla e të mëdha e pa fjalë hiç të du… dhe pikë!

Edhe 100 dashuri e jetës sime!”