“K*RVË E QELBUR”/ Serena Sula i përgjigjet ashpër Enca Haxhiajt: Ke shkuar në Dubai dhe ke ngrënë m*t moj… – AlpeGossip
“K*RVË E QELBUR”/ Serena Sula i përgjigjet ashpër Enca Haxhiajt: Ke shkuar në Dubai dhe ke ngrënë m*t moj…

“K*RVË E QELBUR”/ Serena Sula i përgjigjet ashpër Enca Haxhiajt: Ke shkuar në Dubai dhe ke ngrënë m*t moj…

“Balenë”! Është ky koment i modeles së twerk-ut , Serena Sula, që ndezi debat mes saj dhe këngëtares Enca Hax

Në këtë moment gazetarja i kujtoi që edhe Enca e ka një llogari në platformën për të rritur, gjë që e ka konfirmuar vetë në rrjete e saj sociale.

“Kush është kjo. Ça janë këto emra balenash që na përmend. Të lutem shumë. Vetëm një Serena Sula njoh unë,”– ishte përgjigja e Serenës.

Nuk vonoi edhe reagimi i këngëtares në Instagram, e cila nuk ia la mangët Serenës.

“Sa herë që një k*rvë e qelbur flet kot për mua, burri, babai dhe fiksimi i saj është në mesazhet e mia duke mu lutur t’i ulem në fytyrë,”-ka shkruar Enca në Instastory.

Por përplasja virtuale mes vajzave nuk ka përfunduar me kaq. Serena ka vendosur t’i kundërpërgjigjet Encës me një tjetër status në Instagram. Modelja nuk i ka kursyer ofendimet në reagimin e saj, ku ka publikuar edhe një foto, ku sipas saj është Enca pa Photoshop.

Mes të tjerash Serena rikujton ‘Dubai Porta Potty’, duke e lidhur edhe Encën me këtë skandal.

Postimi i plotë:

Në radhë të parë: Unë kam folur vetëm realitetin njëherë moj kokrra e k**es që je 7 me 7, edhe po ta publikoj me foto edhe po ta rithem përsëri. Që ta shikoni me fkte pasi balen blu sapo ka dalë në sipërfaqen e detit!!
E dyta: Po a ka më stnky mother*cking b*tch në botë se ti moj kokrra e l*vires. Joo nuk ka, që ke shkuar në Dubai për të ngrënë k** dh eke përfunduar një natë të bukur duke ngrënë m*t të qelbur se s’të q* kush. Kështu që hani m*t Dubai edhe shiteni vipen, të bëftë mirë! Ec jepi gojës andej.

E treta: Qeper gojën me Serena Sulën okay. Se të ka rënë fama o porta stinky, Dubaiii. Edhe po të jap vëmendje edhe famë, duke të falendërosh mbretëreshën me 1 këmbë.

Nëse jeni përdorues i rregullt i rrjeteve sociale, me siguri keni lexuar për “Dubai Porta Potty”, që është u bë trend diskutimi në TikTok, Tëitter, Instagram etj.

Që kur ky skandal doli për herë të parë akuzat ndaj vajzave shqiptare nuk kanë munguar, përfshirë këtu edhe Enca Haxhiajn, e cila ka marrë pak kohë më parë edhe nënshtetësinë. Por këngëtarja thotë se për herë të parë në Dubai ka qenë vitin e kaluar. Enca ka thyer heshtjen e gjatë dhe ka qenë disa javë më parë në një intervistë foli edhe për “Dubai Porta Potty”. Ajo tha se Dubai është një nga vendet më të sigurta dhe po jeton mes Dubait dhe Shqipërisë.

“Nuk është momenti i duhur për të folur për Dubain. Aty shkova për herë të parë para një viti. Shoqja ime këmbënguli të shkoja të bëja pushime. Më pëlqeu shumë dhe e gjeta veten pjesë e kulturës së tyre. Përtej gjërave që flitet në rrjetet sociale, Dubai është vendi më i sigurt që kam qenë. Abuzime me drogë, vrasje krime nuk ekzistojnë fare. Është vend veror dhe unë vdes për plazh. Aty është gjithmonë verë dhe ndaj më pëlqen. Kam krijuar shumë kontakte pune në lidhje me muzikën por edhe jo. Ndihem e plotësuar dhe për momentin po jetoj mes Dubait dhe Shqipërisë.”