KURAT MË TË MIRA NATYRALE PËR ULÇERËN/ Cilat janë dhe si t’i përdorni – AlpeGossip
KURAT MË TË MIRA NATYRALE PËR ULÇERËN/ Cilat janë dhe si t’i përdorni

KURAT MË TË MIRA NATYRALE PËR ULÇERËN/ Cilat janë dhe si t’i përdorni

Shumë prej ilaçeve më të përdorura kundër ulçerës janë zbuluar të kenë lidhje me shfaqjen e efekteve anësore apo humbjes së kujtesës.

Çfarë Është Ulçera

Ulçera ka të bëjë me lëndime të sistemit tretës dhe shpesh ka lidhje me infeksionet e shkaktuara nga bakteri i njohur si Helicobakter pylori

Dy nga format më të njohura të sëmundjes janë ulçera e stomakut dhe ajo e zorrës.

Kurat kundër ulçerës janë të ndryshme dhe disa prej tyre krejt natyrale.

Në këtë artikull të AgroWeb.org do të zbuloni 5 kurat më të mira natyrale që ju vijnë në ndihmë kundër ulçerës.

Lëngu I Aloe Verës

Lëngu i aloe verës është një terapi e shkëlqyer për të shëruar inflamacionin në stomak dhe në muret e brendshme të zorrëve.

Ekspertët rekomandojnë konsumin e një sasie prej 30 mililitrash me lëng të aloe verës me stomak bosh.

Sipas studimeve të cilave u refeerohet AgroWeb.org, ky lëng është po aq efikas se një ilaç i zakonshëm kundër ulçerës.