“KURRË NUK DO TË THOJA PËR TË…”/ Mozzik flet për ndarjen nga Loredana: Ja çfarë ndodhi që i dhamë fund – AlpeGossip
“KURRË NUK DO TË THOJA PËR TË…”/ Mozzik flet për ndarjen nga Loredana: Ja çfarë ndodhi që i dhamë fund

“KURRË NUK DO TË THOJA PËR TË…”/ Mozzik flet për ndarjen nga Loredana: Ja çfarë ndodhi që i dhamë fund

Në një intervistës për gazetën zvicerane “20 minuten”, Mozzik ka treguar se mes tij dhe Loredanës nuk funksionoi më dhe kjo ishte aryseja pse u ndanë. Reperi u shpreh se vazhdon ta respektojë sepse ajo është nëna e vajzës së tyre kështu që këngën nuk ia ka dedikuar asaj.

Çfarë ju bën të lumtur në jetë?
Familja ime, vajza ime e dashur Hana dhe puna ime.

Kënga juaj e fundit quhet “Dhelpër dinake”. Kujt i kushtohet?
Asnjë personi vërtetë. E shkrova këngën dy vjet më parë.

Mediat kanë thënë se kjo këngë ishte për Loredana.
Loredana është nëna e vajzës time. Unë kurrë nuk do të thoja asgjë të keqe për të.

Ju keni qenë një çift ëndërr, tani jeni ndarë. Pse?
Oh, thjesht nuk funksionoi më.

Çfarë ndodhi?
Gjërat private. Kjo mund të ndodhë tek të gjithë.

A je i trishtuar?
Jo. Koha me Loredana ishte e shkëlqyeshme. Por ndonjëherë ka një moment të tillë në jetë – kjo është kur u ndava me Lorin. Por do ta respektoj për një jetë të tërë.

Sa herë e shihni vajzën tuaj të vogël?
Unë jam në kontakt me të çdo ditë përmes videos. Herën e fundit që e pashë ishte para dy muajsh. Më mungon Hana çdo ditë. Por unë do ta shoh atë në dhjetor sepse ajo ka ditëlindjen. Unë mezi po pres atë ditë.

Ju jeni një nga reperët më të suksesshëm në Kosovë. Si e bëtë?
Me shumë punë – si një Zviceran.

Burimi: lajmi.net