Ky është aksesori që po “çmend” nuset. Rikthehet moda e viteve… (FOTO) – AlpeGossip
Ky është aksesori që po “çmend” nuset. Rikthehet moda e viteve… (FOTO)

Ky është aksesori që po “çmend” nuset. Rikthehet moda e viteve… (FOTO)

Moderne, vintazh dhe plot shik, ky është trendi që nuset e 2019 do të përqafojnë menjëherë dhe bëhuni gati ta ndeshim në çdo dasmë.

E cilësuar ndryshe si “mbulesa e zogjve”, velloja e vockël me rrjetë është trendi më i ri.

Vellot e gjata jo vetëm që na kanë lodhur sytë në çdo dasmë, por edhe nuk janë praktike për të kërcyer apo ecur drejt altarit.

Në fund të fundit, do të jeni një nuse e zakonshme si gjithë të tjerat!

Ndaj të gjitha nuset e thjeshta dhe me stil të mblidhen këtu!

Vellot rrjetë u krijuan për herë të parë në vitet ’30 – ’40 dhe tashmë janë në stile të ndryshme, plot rruaza apo xixa.