Kylie Jenner zbulon SEKRETET e një makeup-i perfekt! (FOTO+VIDEO) – AlpeGossip
Kylie Jenner zbulon SEKRETET e një makeup-i perfekt! (FOTO+VIDEO)

Kylie Jenner zbulon SEKRETET e një makeup-i perfekt! (FOTO+VIDEO)

Si arrin një nënë e re si Kylie të realizojë një makeup perfekt? Tani mund ta shohim të gjithë rutinën e saj përmes një video 10-minutëshe të 20-vjeçares.

Nga lapsi i vetullave, korrektori, toni i syve, vijëzuesi i buzëve, bronzer-i, highlighter-i etj, Kylie zbuloi për Vogue gjithë sekretet që zbaton gjatë përditshmërisë së saj.Ajo nis me aplikimin e lapsit për vetullat, më pas vazhdon me tonin e syve, të cilin e preferoi në ngjyrë portokalli të artë. Më pas vazhdoi procedurën me konturimin e fytyrës për ta përfunduar gjithë grimin me highlighter-in dhe sprucuesin që fikson makeup-in.