LULE DHE NGJYRA/ U dashuruam me koleksionin më të ri të Alexander McQueen (FOTO) – AlpeGossip
LULE DHE NGJYRA/ U dashuruam me koleksionin më të ri të Alexander McQueen (FOTO)

LULE DHE NGJYRA/ U dashuruam me koleksionin më të ri të Alexander McQueen (FOTO)

Stilistja angleze Sarah Burton është  “creative director” e shtëpisë së modës “Alexander McQueen”. 

Gjithashu ajo ka dizenjuar edhe fustanin e nusërisë  së dukeshës Catherine Middleton. Ajo ka prezantuar koleksionin e ri për “Pranverë 2019” dhe na duhet ta pranojmë se mbetëm pa fjalë.

Inspiruar nga viti ’70 Sarah ndërthuri fustanet e femrave të fshatit me lulet e sezonit të 2018.Ajo ishte treguar e kujdesshme duke kombinuar lulet me prerjet e fustaneve. “Alexander McQueen” preferoi ti zgjidhte të gjtiha ngjyrat nga neutralet tek nucancat e forta.