MAGJIA E SODËS DHE UTHULLËS/ Na ndihmojnë për pastërti dhe bardhësi  – AlpeGossip
MAGJIA E SODËS DHE UTHULLËS/ Na ndihmojnë për pastërti dhe bardhësi 

MAGJIA E SODËS DHE UTHULLËS/ Na ndihmojnë për pastërti dhe bardhësi 

Përbërësit magjik që na ndihmojnë të  mbajmë të pastra dhe të bardha atletet dhe kepucët i kemi në kuzhinën tonë.

Tashmë uthulla dhe soda bikarbonad do të na shpëtojë nga hezitimi për ti blerë atletet e bardha.

Mjafton përzierja e tyre deri sa të formohet një masë shkumuese  dhe vetia e fuqishme antibakteriale vepron menjëherë.

Produktet që nevojiten:

-Gjysmë filxhani uthull (125 ml)

-Gjysmë filxhani sode buke (60 gramë)

-Një furçë dhëmbësh