Mahniti të gjithë me performancën e saj në Champions League, fansat inatosen, por shihni çfarë shkruajnë mediat britanike për Dua Lipën! (FOTO) – AlpeGossip
Mahniti të gjithë me performancën e saj në Champions League, fansat inatosen, por shihni çfarë shkruajnë mediat britanike për Dua Lipën! (FOTO)

Mahniti të gjithë me performancën e saj në Champions League, fansat inatosen, por shihni çfarë shkruajnë mediat britanike për Dua Lipën! (FOTO)

Personazhet e njohura shqiptare të ekranit, të cilat janë pjesë e muzikës dhe skenës ndërkombëtare kanë marrë një vendim, të bëhen pjesë e modës sa më parë.

Dua Lipa nëpërmjet profilit të saj në Instagram ka ndarë lajmin e bukur të bashkëpunimit me linjën ‘Nyden’, për të realizuar së bashku një linjë veshjesh të dizenjuara nga vetë ato. Por kjo është një gjë që fansat e saj e adhurojnë, ajo që i mërziti e inatosi ata është se kjo linjë nuk është gjtihëpërfshirëse.

Ajo përmes një video ka shkruar: “Po, dua që ky koleksion të jetë universal dhe i vlefshëm për këdo”. Duke i siguruar fansat e saj se në këtë linjë do të gjejnë çdo masë që dëshirojnë.

Por më vonë bëhet me dije se këto veshje janë vetëm në masën 16 në Britani e kjo gjë i ka inatosur fansat e këngëtares, duke lënë kështu edhe komente negative, si: “Ke më pak se një vit që je bërë shumë e famshme. Kaq shpejt u largove nga realiteti?”.

Mirëpo Dua nuk ka qejf të merret me komente, por të flasë me vepra. Ashtu edhe siç pritej këngëtarja me origjinë shqiptare Dua Lipa ka shkëlqyer në ceremoninë e hapjes të finales së Champions League mes Real Madrid dhe Liverpool e cila u mbajt në Kiev të Ukrainës.

Ajo ka ndezur atmosferën me një superpërformancë e shoqëruar me ballerina dhe me shume ekfekte në arenën e stadiumit. Du aka kënduar disa nga hitet e saj dhe një prej tyre ka qënë edhe bashkëpunimi me Sean Paul i cili e ka kënduar duetin bashkë me këngëtaren shqiptare. Më pas Dua ka vijuar më këngët e saj Be the One, One Kiss, IGDAF, Neë Rules etj.

Tifozët e pranishëm kanë duartrokitur dhe brohoritur 22-vjeçare duke kënduar e kërcyer së bashku me të. E sigurisht kjo performancë nuk mund t’u shpëtonte mediave të huaja, të cilat i kanë kushtuar artikull këngëtares shqiptare.