“MARR MESAZHE POSHTËRUESE…”/ Alketa Vejsiu i thotë të gjitha në kopertinën e revistës britanike – AlpeGossip
“MARR MESAZHE POSHTËRUESE…”/ Alketa Vejsiu i thotë të gjitha në kopertinën e revistës britanike

“MARR MESAZHE POSHTËRUESE…”/ Alketa Vejsiu i thotë të gjitha në kopertinën e revistës britanike

Sukseset për moderatoren Alketa Vejsiu nuk kanë të ndalur. Pas festivalit italian ‘Sanremo’, ajo është shfaqur në coverin e një reviste britanike, “Global Woman”.

Alketa ka folur më shumë rreth jetës së saj personale dhe profesionale.

Mirëpo, ajo është ndalur edhe te ngacmimet dhe ofendimet që ka marrë që në fillimet e karrierës e deri tani për shkak të pamjes së jashtme.

Moderatorja ka treguar se mesazhet e tilla janë të shumta, dhe në fillim kur ishte ende e re i vunte, por tani ka fituar “imunitet” dhe nuk i bëjnë më përshtypje.

“Ne biseduam në episodin e fundit për ngacmimin. Dhe e kam përjetuar vetë se çfarë do të thotë të ofendohesh për fytyrën tënde të papërsosur. Unë vazhdoj të marr mesazhe jashtëzakonisht fyese që përpiqen të më poshtërojnë mua si femër, për fytyrën dhe fizikun time. Unë jam imun ndaj kësaj sepse jam i rritur, por nuk mund të mohoj se ka qenë e vështirë për mua gjatë viteve të adoleshencës time! Dhe është e vështirë për fëmijët në ditët e sotme”, është shprehur ndër të tjera Vejsiu.