Maska me shafran që shëron aknet, ekzemën dhe rrathët e zinj – AlpeGossip
Maska me shafran që shëron aknet, ekzemën dhe rrathët e zinj

Maska me shafran që shëron aknet, ekzemën dhe rrathët e zinj

Ka shumë versione të kësaj maske, por ne ju sjellim më poshtë atë baziken me shafran indie.
Hidhini një sy për ti dhënë zgjidhje akneve, ekzemës dhe rrathëve të znj poshtë syve, falë elementëve që përmban shafrani.

Përbërësit:

1 lugë çaji shafran Indie
1 lugë çaji mjaltë të papërpunuar organik
1 lugë çaji kos (ose qumësht)
Përgatitja:

Vendosni shafranin në një tas të vogël.
Shto mjaltë dhe kos (ose qumësht). Sigurohuni që të jetë një pastë e fortë që do të ngjitet në fytyrën tuaj.
Udhëzime:
Lani fytyrën tuaj me ujë të rrjedhshëm dhe hiqni të gjitha grimcat. Nëse flokët tuaj janë të gjatë, lidhini ato në pjesën e prapme.