ME VALLE E KËNGË POPULLORE/ Në një dasmë tradicionale futbollisti shqiptar ‘e djeg’ në kërcim bashkë me nusen (VIDEO) – AlpeGossip
ME VALLE E KËNGË POPULLORE/ Në një dasmë tradicionale futbollisti shqiptar ‘e djeg’ në kërcim bashkë me nusen (VIDEO)

ME VALLE E KËNGË POPULLORE/ Në një dasmë tradicionale futbollisti shqiptar ‘e djeg’ në kërcim bashkë me nusen (VIDEO)

Futbollisti kosovar, Benjamin Kololli mbrëmjen e djeshme ka kurorëzuar në martesë dashurinë e tij Labentina Imeraj. Disa vite bashkë çifti kishin organizuar një dasmë madhështore, të arreduar me shije, ku mbizotëronin detajet tradicionale.

Futbollisti i Kombëtares Kosovare kishte veshur një kostum të zi chic ndërsa nusja vezullontë me fustanin e bardhë të fryrë, si një princeshë e vërtetë.

Me valle e këngë popullore nusja dhe dhëndri kanë qëndruar gjatë gjithë kohës në pistë, duke shijuar ditën e tyre me të veçantë.

Video nga dasma e futbollistit kosovar: