Mendoi se nuk i mbajmë mend? Këngëtarja shqiptare vjedh këngën e yjeve latinë 'REBELDE'... (VIDEO) - AlpeGossip
Mendoi se nuk i mbajmë mend? Këngëtarja shqiptare vjedh këngën e yjeve latinë ‘REBELDE’…  (VIDEO)

Mendoi se nuk i mbajmë mend? Këngëtarja shqiptare vjedh këngën e yjeve latinë ‘REBELDE’… (VIDEO)

E kush nuk i mban mend serialin ‘Rebelde’?!

‘RBD’ nuk ka qenë vetëm një serial shumë i ndjekur, por këtë emer ka patur edhe grupi i famshëm latin që u formua nga ky serial. Këngët e tyre numurojnë miliona shitje në mbarë botën dhe ende kujtohen me nostalgji nga çdokush. Me siguri edhe juve një pjesë të këngëve te tyre i mbani mend shumë mirë. Grupi përveç HIT-eve në gjuhën latine ka patur edhe ne atë angleze dhe një prej tyre është “Wanna Play”. Por e dini që një këngë shqiptare e sapo dalë nga ‘furra’ ka një ngjashmëri të madhe?

Këngëtarja e njohur shqiptare, Argjentina Ramosaj, ka publikuar projektin e saj më të ri me titull “Sekreti”, të cilën e ka lansuar në bashkëpunim me DJ Geek.
Ia vlen t’i dëgjoni të dyja dhe do e kuptoni këtë ngjashmëri, por mund të themi se mbase vetëm janë inspiruar pak. Përseri ngelet në doren tuaj ta gjykoni nëse kanë ngjashmëri apo jo.