TË GJITHË E DUAN/ Çanta e zgjuar e udhëtimit që ndalon vjedhjen e gjërave tuaja – AlpeGossip
TË GJITHË E DUAN/ Çanta e zgjuar e udhëtimit që ndalon vjedhjen e gjërave tuaja

TË GJITHË E DUAN/ Çanta e zgjuar e udhëtimit që ndalon vjedhjen e gjërave tuaja

Një nga gjërat më të këqija që mund të ndodhë jashtë vendit është t’ju vjedhin gjërat. Por ka një çantë që e parandalon këtë, duke përdorur dizajne kundër vjedhjes. Çanta klasike e lajmëtarëve kundër vjedhjes së grave Travelon është vlerësuar nga ekspertët e udhëtimit dhe udhëtarët.

Kjo përfshin një rrip rezistent ndaj prerjeve, si dhe zinxhirë mbyllës dhe tërheqje. Xhepat madje kanë bllokim RFID për të parandaluar hajdutët t’i vjedhin ato. Aktualisht është në dispozicion në Amazon për 32 £. Çanta ka pasur më shumë se 5000 vlerësime, mijëra prej të cilave janë me pesë yje. Një person tha se “funksionoi si një ëndërr”, ndërsa një tjetër tha se do të donin t’i jepnin më shumë se pesë yje.

Të gjithë e duan! Çanta e zgjuar e udhëtimit që

Një grua tjetër shtoi:

Çanta më e mirë e udhëtimit që kam pasur ndonjëherë.

Mary Charlebois e TravelAwaits tha se ajo e ka përdorur atë për më shumë se një dekadë:

Kjo është çanta e bërë më e mirë e çdo lloji që kam pasur. Përveç kësaj, ajo ka të gjitha xhepat dhe hapësirën organizative që mund të dëshironte një udhëtare e zellshme si unë.
Dhe nënpresidentja Joan Sherman shtoi:

Një gjë tjetër që të pëlqen kjo çantë është se ka një rrip të shkurtër (lidhës) brenda çantës me një dritë të vogël LED në të për të gjetur lehtësisht çdo gjë brenda.

Të gjithë e duan! Çanta e zgjuar e udhëtimit që

Një turist mbeti i tërbuar pasi i vodhën çanta në Spanjë e cila përmbante më shumë se 30,000 dollarë (25,631 £) me sende personale. Patrick Biller ishte me pushime në Ibiza kur u ndal në një kafene teksa priste një traget, duke lënë çantën në karrige. Ai tha se hajduti kishte prerë rripat e çantës dhe kishte marrë çantën e tij të krahut e cila kishte 30,000 dollarë (25,631 £) pajisje në të. /TAR/