Mënyra 10 sekondëshe si t’i pastrosh atletet e bardha – AlpeGossip
Mënyra 10 sekondëshe si t’i pastrosh atletet e bardha

Mënyra 10 sekondëshe si t’i pastrosh atletet e bardha

Një nga veshjet që rikthejmë në paraqitjen tonë me ardhjen e pranverës janë: atletet e bardha. Ndërsa dimri na i kushtëzoi veshjen e tyre për shkak të motit me shi dhe të ftohtit, tani është koha që të jenë detaji kyç i veshjes tuaj.

Por një nga problemet më të mëdha, që kemi lidhur me to janë se i tregojnë shumë shpejt papastërtitë. Por mos u shqetësoni, pasi ka një mënyrë të lehtë dhe të shpejtë, si të pastroni atletet e bardha.

Produktet:

½ filxhan uthull të bardhë

¼ filxhan sodë buke

1 furçë

Udhëzime:

Përzieni sodën e bukës me uthullën e bardhë derisa të bëhet si shkumë. Përdorni furçën për të pastruar atletet dhe lërini për 30 minuta. Më pas shpëlajini me ujë të ftohtë dhe atletet do të duken si ditën e parë që i keni blerë.