MES ZËRAVE PËR NJË LIDHJE TË RE/ Mozzik nuk e lë pas Loredanën! I bën reperes dedikimin e radhës – AlpeGossip
MES ZËRAVE PËR NJË LIDHJE TË RE/ Mozzik nuk e lë pas Loredanën! I bën reperes dedikimin e radhës

MES ZËRAVE PËR NJË LIDHJE TË RE/ Mozzik nuk e lë pas Loredanën! I bën reperes dedikimin e radhës

‘Lufta e trëndafilave’ mes Loredanës dhe Mozzik vazhdon…ose kështu duan fansat e tyre të besojnë… Ata janë një nga çiftet më të përfolur për ndarjet dhe ribashkimet e shumta mes tyre, por këtë herë nuk kemi të bëjmë me një ribashkim. Të paktën ende…

Mozzik ka paralajmëruar se do sjellë një këngë të re me titull “Bespreme”. Nuk e dimë nëse është frymëzuar nga Cllevio por në videon e publikuar nga ai në TikTok, në tekstin e këngës thuhet: “A thu të ka marrë malli ty njësoj për mua?/A thu mujm na dy me u përmirësu/As vet s’e di për ça jena idhnu/Kurrë s’u nala tu insistu”.

Fansat menjëherë e kanë lidhur me Loredanën duke i bërë tag apo edhe ironizuar në sektorin e komenteve.

Çfarë tha (ish)-çifti për ‘luftën e tyre të trëndafilave’?

Kënga e parë e albumit të tyre të përbashkët me titull “No rich parents: ishte ajo me titull “Rosenkrieg”. Titulli shpjegon edhe gjithë historinë e tyre që përfundoi në ndarjet e përfolura. Nga gjermanishtja, “rose” ka kuptimin “trëndafil”, ndërsa “krieg” përkthehet “luftë”. Rosenkrieg fjalë për fjalë ka kuptimin “lufta e trëndafilave” dhe i referohet mosmarrëveshjeve të pakëndshme midis partnerëve ose ish-partnerëve; nuk është një grindje e thjeshtë, por metaforikisht një “luftë” mes dy njerëzve që janë ose kanë qenë të dashuruar.

“Gjithçka ndodhi thjesht sepse ishim të dashuruar, Tani jetojmë me luftën tonë të trëndafilave, Mijëra ndjenja u bënë politikë, Çdo debat mes nesh shkoi aq larg, derisa filloi një terren gënjeshtrash, Gjithçka ndodhi thjesht sepse ishim të dashuruar” – është një pjesë e tekstit.

Videoklipi e gjen çiftin mes lotësh dhe debatesh, zënkash të shumta, derisa largohen nga njëri-tjetri. “Gjithmonë shumë stres, Vetëm u përkeqësua dhe unë ika Ende mund ta kujtoj dashurinë.” – thotë Mozzik në një pjesë. Loredana ndër të tjera shprehet se njerëzit mendonin se ishte faji i saj, “por të dy e dimë që ka dy pjesë”. “Vetëm ne të dy e dimë të vërtetën,” thotë ajo.