Meshkujt “tremben” nga femrat me tatuazhe, arsyet do t’ju befasojnë – AlpeGossip
Meshkujt “tremben” nga femrat me tatuazhe, arsyet do t’ju befasojnë

Meshkujt “tremben” nga femrat me tatuazhe, arsyet do t’ju befasojnë

Ndonëse tatuazhi është përhapur së shumti dhe nuk përbën më lajm, ka ende meshkujt kanë frikë nga femrat me tatuazh, sidomos nga ato që kanë mbi dy tatuazhe dhe këta janë të mëdhenj.
Është “Psychology today”, që nëpërmjet një sondazhi ka nxjerrë rezultatin se rreth 70% e meshkujve, kur shikojnë një femër me disa tatuazhe, tremben disi.

Arsyet renditen si më poshtë:

-Është pak e motivuar për jetën dhe karrierën

-Pak bujare

-Nuk beson në asnjë fe

-Nuk është shumë inteligjente