”NUK I PËRSHTATESHE…”/ Sergio tregon për herë të parë si e refuzoi Era Istrefin – AlpeGossip
”NUK I PËRSHTATESHE…”/ Sergio tregon për herë të parë si e refuzoi Era Istrefin

”NUK I PËRSHTATESHE…”/ Sergio tregon për herë të parë si e refuzoi Era Istrefin

Këngëtari shumë i pëlqyer nga publiku e që numëron miliona shikime në Youtube me këngët e tij, Sergio ishte ftuar në “Glmaour Zone” në RTV Ora ku gjatë intervistës ka treguar për herë të parë se para disa vitesh ka refuzuar Era Istrefin. Sergio tregoi se nuk ishte momenti i duhur për një bashkëpunim me Erën edhe pse ajo mund t’i përshtatej këngës.

“Është refuzuar si bashkëpunim nga unë sepse plani i këngëve të mia duheshe se s’bën të publikoheshe solo. Jo se unë pata diçka që Erës nuk i përshtateshe këngës, aspak Era i përshtatet shumë shumë perfekt, por thjesht plani i këngëve të mia ishte ndryshe dhe për momentin e refuzova. Ka qenë viti diku 2013-2014.  Unë e përgëzoj shumë Erën për suksesin që ka arritur”, është shprehur Sergio.