MËSOJENI TANI/ Ja pse puthjet në qafë shijojnë kaq shumë – AlpeGossip
MËSOJENI TANI/ Ja pse puthjet në qafë shijojnë kaq shumë

MËSOJENI TANI/ Ja pse puthjet në qafë shijojnë kaq shumë

Ti dhe i dashuri yt po putheni…vazhdoni putheni derisa gjërat bëhen edhe më serioze.  Ai të puth në qafë dhe duket kaq sensuale.  Në fakt, puthjet në qafë janë fillesa e gjithë kënaqësisë që vjen më pas.

Por pse të bëjnë të ndihesh kaq mirë? Pse çiftet fiksohen pas qafës së njëri tjetrit?

Qafa është zonë shumë e ndjeshme dhe kjo është një mënyrë për tu bërë edhe më intimë me partnerin në një kohë të shkurtër. Ekspertët thonë gjithashtu se të ekspozosh apo të zgjasësh qafën tek partneri tregon gjithashtu një lloj tërheqjeje e kimie që ju bashkon të dyve.

Puthjet e qafës të dhurojnë kënaqësi më shumë se zonat e tjera pasi është zonë e mbushur me nerva që stimulohen.

Gjithsesi, mos harroni diçka! Pavarësisht se ku po e puthni partnerin tuaj, çelësi është vëmendja. Përkushtohuni totalisht dhe gjithë energjitë fokusojini aty. Kjo do ta bëjë edhe më të veçantë momentin.