Nexhmije Pagarusha i rikthehet muzikës dhe kënga e saj e RE nuk duhet humbur - AlpeGossip
Nexhmije Pagarusha i rikthehet muzikës dhe kënga e saj e RE nuk duhet humbur

Nexhmije Pagarusha i rikthehet muzikës dhe kënga e saj e RE nuk duhet humbur

Prej disa vitesh diva e muzikës shqiptare, Nexhmije Pagarusha i kishte munguar muzikës dhe skenës shqiptare.

Por këngëtarja 85 – vjeçare i është rikthyer muzikës me një bashkëpunim me këngëtaren Violeta Kukaj.

Kënga mban titullin “Mbushni gotat” dhe këngëtaret e kanë sjellë me videoklip, ku bie dukshëm në sy pamja e këngëtareve sidomos ajo e Pagarushës, e cila duket në formë mjaft të mirë pavarësisht moshës së saj.

Për muzikën dhe tekstin e këngës është kujdesur Fehri Beqiri, ndërkohë që ka pasur edhe një numër të madh bashkëpunëtorësh.