“MISS KOSOVA 1997”/ Publikohen FOTO të rralla të Adelina ISMAILIT – AlpeGossip
“MISS KOSOVA 1997”/ Publikohen FOTO të rralla të Adelina ISMAILIT

“MISS KOSOVA 1997”/ Publikohen FOTO të rralla të Adelina ISMAILIT

Nëse ka një këngëtare e cila është e njohur për ekstravagancën që i shkon shumë për shtat dhe me karakterin e fuqishëm, ajo është Adelina Ismaili. Prej vitesh ka performuar në skenat shqiptare në formën më origjinale të mundshme, madje ka thyer tabu me zgjedhjet e saj.

Jemi mësuar të dëgjojmë prej saj këngë që mbajnë mesazhe të forta, i ka kënduar me shpirt dhimbjes dhe gëzimit, por përveç tyre ka rënë në sy edhe mënyra si ka zgjedhur të shfaqet.

E së fundmi në rrjete sociale është publikuar një foto e divës së muzikës në kohën kur ajo merrte pjesë në konkursin e bukurisë në vitin1997 ku dhe fitoj kurorën. Megjithëse në kushte të vështira organizmi dhe nën presionin serb Adelina nuk u ndal kurrë së marri pjesë në kompeticione.