MUAJI I SHENJTË I RAMAZANIT/ Çfarë i ndodhë trupit gjatë agjërimit (VIDEO) – AlpeGossip
MUAJI I SHENJTË I RAMAZANIT/ Çfarë i ndodhë trupit gjatë agjërimit (VIDEO)

MUAJI I SHENJTË I RAMAZANIT/ Çfarë i ndodhë trupit gjatë agjërimit (VIDEO)

Trupi përdor kohën e agjërimit për të hequr kolesterolin e keq nga venat e zemrës dhe gjakut.
Gjatë kohës së agjërimit lukthi pastron veten nga papastërtitë e grumbulluara.

Veshkat rrisin sasinë e nxjerrjes së kripës dhe ujit. truri krijon masa mbrojtëse ndaj sulmit në tru dhe stresit.

Agjërimi zvogëlon rezistencën ndaj insulinës duke e ulur rrezikun e diabetit 2. Trpu ul rrezikun e pezmatimit duke bërë që të jetë më rezistent ndaj sëmundjeve.

Agjërimi ndihmon në heqjen e toksinave që grumbullohen në trup.

Çka i ndodh trupit gjatë agjërimit?

Çka i ndodh trupit gjatë agjërimit?

Gepostet von Ndryshe am Mittwoch, 16. Mai 2018