MUND TË JENI JU! Këto shenja të horoskopit janë “drama queen” të pakonkurueshme – AlpeGossip
MUND TË JENI JU! Këto shenja të horoskopit janë “drama queen” të pakonkurueshme

MUND TË JENI JU! Këto shenja të horoskopit janë “drama queen” të pakonkurueshme

Ka disa njerëz që ndihen gjithmonë të padrejtë dhe duan të tërheqin vëmendjen me ankesat e tyre. Mendojnë se ligji po i mbyt dhe do të bëjnë gjithçka për ta vërtetuar. Dhe çfarë kuptojmë me “gjithçka”? Rënkime, të qara, nerva dhe drama.

Është e vështirë për ta të kontrollojnë emocionet e tyre dhe do ta kenë të vështirë të mësojnë nga vuajtjet e tyre. Edhe pse secili prej nesh mund të krijojë një “dramë”, ato quhen “mbretëresha të dramës” dhe me shumë mundësi u përkasin shenjave të mëposhtme.

Dashi

Të shumtë janë ata që do të injorojnë negativet që ndodhin dhe do të përpiqen të vazhdojnë jetën e tyre. Dashi, megjithatë, pasi të gjejë një mundësi nuk do të lejojë që një luftë të shkojë dëm. Ata do të bëjnë bujë dhe do të rrisin volumin, sepse kjo është ajo që u pëlqen të bëjnë. Ata duan të jenë vazhdimisht në lëvizje, duke fituar dhe duke dëshmuar se kanë të drejtë. Cila është mënyra më e mirë për ta bërë atë? Por, sigurisht zërat dhe dramat.

Gaforrja

Gaforret konsiderohen shumë të ndjeshëm dhe emocionalë, për këtë arsye shpesh përfshihen në listat e shenjave të zodiakut “mbretëresha të dramës”. Ekzistenca e tyre është plotësisht e justifikuar, pasi gjithçka që bëhet shkak për ankime, kombinohet me ekzagjerim dhe dramë. Ata ankohen më shumë për problemet e tyre shëndetësore, por kjo nuk do të thotë se do të lënë diçka tjetër të kalojë pa u vënë re. Ndryshimet e humorit të tyre nuk ndihmojnë për të kufizuar këtë sjellje.

Luani

Ato mund të bëhen mbretëresha të dramës vetëm për të tërhequr vëmendjen e të tjerëve. Ata dihet se duan t’i kenë dritat ndezur dhe janë të gatshëm ta bëjnë këtë edhe nëse duhet të bërtasin, të qajnë dhe të ankohen. Krenaria e tyre në këtë rast qëndron mënjanë për njëfarë kohe, ndonëse gjithçka që duan është të shprehen fort, pa lënduar të tjerët apo pa u bërë barrë.

Virgjëresha

Nëse Gaforret konsiderohen vajtues, atëherë ata që i përkasin shenjës së Virgjëreshës janë liderët në të. Ata duan që gjërat të bëhen në mënyrën e tyre dhe janë mjaft kritikë kur diçka shkon keq siç e kishin planifikuar, veçanërisht nëse kishin një plan tjetër. Ata ankohen vazhdimisht, nervozohen dhe mendojnë se vetëm ata po bëjnë gjënë e duhur. Në mendjen e tyre, kritikat që bëjnë dhe ankimet e tyre nuk janë dramë, por diskutim.

Akrepi

Është e çuditshme që Akrepat e pasionuar janë në listë, pasi janë mjaft introvertë, por ky pasion që i karakterizon bëhet shkak për dramat e tyre. Sidomos kur zemërohen bëhen mbretërit e kësaj liste. Orët bëhen aq të tepruara saqë edhe njerëzit e afërt lodhen dhe nuk e durojnë dot më rënkimin e tyre.