“MUZIKA ISHTE PLAYBACK”/ Elton Deda bën deklaratën e fortë për Festivalin e “RTSH” (FOTO) – AlpeGossip
“MUZIKA ISHTE PLAYBACK”/ Elton Deda bën deklaratën e fortë për Festivalin e “RTSH” (FOTO)

“MUZIKA ISHTE PLAYBACK”/ Elton Deda bën deklaratën e fortë për Festivalin e “RTSH” (FOTO)

Festivali i Këngës në RTSH vazhdon të jetë shumë i komentuar, edhe pse kanë kaluar tashmë javë. Këtë herë vëmendjen e ka marrë deklarata e Elton Dedës, i ftuar në emisionin “Wake up” në Top Channel.

Gjatë emisionit, Eltoni ka rreshtuar gjërat më qesharake të festivalit dhe është shprehur: “Muzikë e shtuar me playback, të qeshura me playback, duartrokitje me playback”.

Këngëtari ka vlerësuar shumë orkestrën e festivalit duke e cilësuar si vlerën më të madhe të këtij festivali e që nuk e ka asnjë festival tjetër në Shqipëri. Artisti ka quajtur të panevojshme dhe të dala nga moda stilin e regjistrimit të duartrokitjeve, të të qeshurave dhe muzikës së regjistruar.

Burimi: Tiranapost.al