Na ka bërë krenar në Itali dhe më në fund erdhi lajmi i mirë! Balerini juaj i preferuar sapo u martua me…(FOTO) – AlpeGossip
Na ka bërë krenar në Itali dhe më në fund erdhi lajmi i mirë! Balerini juaj i preferuar sapo u martua me…(FOTO)

Na ka bërë krenar në Itali dhe më në fund erdhi lajmi i mirë! Balerini juaj i preferuar sapo u martua me…(FOTO)

E mahniti publikun italian me performancat e tij dhe kush nuk u dashurua me të në spektaklin “Amici”, e gjitha kjo falë pasionit dhe punës së palodhur.

Kledi Kadiu është një nga ikonat e baletit shqiptar dhe prej vitesh është kthyer në një nga emrat më të rëndësishëm të kësaj disipline edhe në Itali.

Këtë herë nga balerini Kadiu na vjen një lajm sa i përket jetës së tij personale. Ai dhe partnerja e tij, Charlotte Lazzari do të lidhen në martesë pas disa vitesh bashkëjetesë.

Lajmi i bë i ditur nga VOX ALBANIAE.COM, i cili bën me dije se ceremonia e martesës së çiftit të famshëm do të mbahet më datë 28 qershor në periferi të Romës, pikërisht buzë liqenit të Braçiano-s.

Gjithashtu janë zbuluar edhe disa nga emrat e të ftuarve mes të cilëve Maria de Filippi, Ermal Meta, Ambeta Toromani, Klaudia Pepa. Çifti kanë sëbashku një vajzë 2-vjeçare me emrin Lea.