NA PASKA GËNJYER/ Princ Herry në të vërtetë quhet ndryshe (FOTO) – AlpeGossip
NA PASKA GËNJYER/ Princ Herry në të vërtetë quhet ndryshe (FOTO)

NA PASKA GËNJYER/ Princ Herry në të vërtetë quhet ndryshe (FOTO)

Të gjithë jemi familjarizuar me idenë se princi i Anglisë, Harry ka këtë emër. Ai është prezantuar në të gjithë botën me emrin Harry, por duket se na paska gënjyer gjatë gjithë kësaj kohe.

Në ditën kur ai ka lindur të gjitha mediat botërore shkruan për të dhe kudo thuhet se princi i ri quhet Henry, një emër jo shumë i ngjashëm me Harry.

Në foton e lindjes ai shfaqej në krahët e Princeshë Dianës, e cila ka dhënë edhe lajmin e madh në atë kohë kohe.

Nuk dihet ende përse ndodhi ndryshimi me kalimin e viteve, por një gjë është e sigurtë, Princeshë Diana e pagëzoi me emrin Henry.