NDËRRON JETË LEGJENDA E MODËS/ Ja kush ishte ish i dashuri i Karl Lagerfeld. Vdiq nga SIDA dhe… – AlpeGossip
NDËRRON JETË LEGJENDA E MODËS/ Ja kush ishte ish i dashuri i Karl Lagerfeld. Vdiq nga SIDA dhe…

NDËRRON JETË LEGJENDA E MODËS/ Ja kush ishte ish i dashuri i Karl Lagerfeld. Vdiq nga SIDA dhe…

Jacques de Bascher ishte dashuria dhe muza e madhe Karl Lagerfeld për 18 vjet. Megjithëse De Bascher njihej si një “djalë i keq”.

De Bascher ishte dashnori i Lagerfeld për pothuajse dy dekada përpara se të vdiste nga komplikimet lidhur me AIDS.

Çfarë tha Karl Lagerfeld për marrëdhënien e tij me Jacques de Bascher?

Karl Lagerfeld qëndroi pranë tij  madje edhe gjatë lidhjes së tij skandaloze me Yves Saint Laurent deri në momentet e fundit kur ai vdiq nga AIDS në vitin 1989, 38 vjeç.

Megjithatë pavarësisht reputacionit të De Bascher, Lagerfeld pretendon se të dy kurrë nuk kishin fjetur së bashku dhe se  ishin thjesht shokë.

Lagerfeld tha: “Pafundësisht e kam dashur atë djalë, por nuk kam pasur kontakt fizik me të. Natyrisht nuk e mohoj se  isha joshur nga hijeshia i tij fizik”

“Ai ishte francezi më klasik që kam njohur ndonjëherë.Ai ishte përpara të gjithëve. Ai më bëri të qeshë më shumë se kushdo. Ai ishte e kundërta prej meje. Ai ishte gjithashtu i pamundur dhe i neveritshëm. Ai ishte i përsosur. Ai nxiti raste të jashtëzakonshme të xhelozisë”: Ishte deklarata e stilistit për ish të dashurin.

 

Përkthyer nga "Mirror"