“DUHET TË BIJA 20 KILE QË TË PUNOJA NË EMISION…”/ VIP-at shqiptarë që kanë humbur peshë… papritur! – AlpeGossip
“DUHET TË BIJA 20 KILE QË TË PUNOJA NË EMISION…”/ VIP-at shqiptarë që kanë humbur peshë… papritur!

“DUHET TË BIJA 20 KILE QË TË PUNOJA NË EMISION…”/ VIP-at shqiptarë që kanë humbur peshë… papritur!

Linjat trupore janë shumë të rëndësishme për VIP-at, veçanerisht për ata që shfaqjen ne televizion e kanë edhe kryefjalen e tyre.

Ka pasur shumë VIP-a shqiptarë që kanë qënë  mbipeshe dhe sot kanë arritur të jenë me linja perfekte falë kujdesit që kanë treguar me ushqimet dhe falë vullnetit për t’u dobësuar pa ndërhyrje kirurgjikale. E përsërisim, pa ndërhyrje kirurgjikale! 

AlpeGossip ju sjell disa prej tyre, pjesa më e madhe e të cileve kur u shfaqen në ekran pas ndryshimit na lane me “gojë hapur”.

Kohët e fundit Fifi ka marrë një vëmëndje me peshën e saj, ajo është dobësuar në mënyrë drastike dhe duket  mjaft bukur.

Ajo ka publikuar një foto me rrobabanjo disa orë më parë dhe ndryshimi është mjaft i dukshëm.

View this post on Instagram

💛

A post shared by Filloreta Raçi (@fifi.official.fr) on

foto galeri

foto galeri

Një nga femrat e showbizzit shqiptar që është dobësuar shumë është Anxhela Peristeri. Ajo ra 16 kilogram nga pesha e saj vetëm për 7 muaj duke eleminuar brumat dhe sidomos bukjën.Tani ajo është e kënaqur me fizikun e saj dhe duket mjaft elegante.

View this post on Instagram

Holidays inn 🤎

A post shared by Music is my religion!♈️ (@anxhelaperisteriofficial_) on

Rudina Dembacaj gjithashtu ka qenë një femër që ka pasur shumë kile, por tani ajo është mjaft në formë dhe ka humbur 35 kilogramë. Moderatorja dhe aktorja e njohur ka humbur gjithë këto kile duke hequr dorë nga karboidratet dhe proteinat si dhe duke hequr dorë nga alkooli pasi ka qënë fanse e madhe e tij.

View this post on Instagram

Po e ndiqni @mosifolshoferit ?

A post shared by Rudinadembacaj (@rudinadembacaj) on

Isli Islami gjithashtu ka pasur shumë kile, i ftuar së fundmi në “Opinion” ai thotë se i duhej të humbte 20 kile që të punonte në emisionet televizive. Ai thot se ka humbur kilet duke bërë regjim ushqimi dhe duke treguar kijdes duke ngrënë ushqime jo të dëmshme dhe me kalori.

View this post on Instagram

#beautifulalbania #nofilter

A post shared by Isli Islami (@isli_islami) on

Një femër tjetër e showbizzit shqiptar që ka humbur shumë kile është Big Mama. Këngëtarja ka qënë shumë e shëndoshë vite më parë dhe tani ajo është dobësuar dhe duket mjaft elegante dhe me linja perfekte. Këngëtarja ka humbur kile duke u dobësuar një dietë shumë rigoroze, duke mos ngrënë bukë dhe ëmbëlsira.

View this post on Instagram

Tropical state of mind 🌴 ☀️

A post shared by BigMama (@bigitos) on

Një VIP tjetër që ka humbur kile është Vedat Ademi. Këngëtari i njohur është dobësuar duke rënë 15 kuilogramë. Ai është marrë me sport, regjim ushqimor i përzgjedhur dhe duke konsumuar uishqime të shëndetshme si peshk, pulë, sallata etj.