NË 11 VJETORIN E PAVARËSISË SË KOSOVËS/ Sokol Balla jep lajmin e madh (FOTO) – AlpeGossip
NË 11 VJETORIN E PAVARËSISË SË KOSOVËS/ Sokol Balla jep lajmin e madh (FOTO)

NË 11 VJETORIN E PAVARËSISË SË KOSOVËS/ Sokol Balla jep lajmin e madh (FOTO)

Gazetari dhe moderatori i njohur i emisionit “Real Story”, Sokol Balla, ditën e sotme në 11 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës ka bërë urimin më të veçantë duke dhënë dhe një lajm të madh.
Balla ka publikuar një foto në profilin e tij në Instagram,ku shihen disa dokumenta dhe në këtë mënyrë ka lajmëruar se tashmë ai është zyrtarisht shtetas kosovar.

Moderatori ka treguar se tashmë ka aplikuar për nënshtetësi kosovare dhe pritet që shumë shpejt të mbaj në duar pasaportën e re.

“Urime Kosovë, nga shtetasi yt më i ri!” , ka shkruar Balla pranë fotos që bëri xhiron e rrjetit.