NË NJË DITË ME PAVARSINË E SHQIPËRISË/ Ja cilët janë personazhet që festojnë ditëlindjen sot (FOTOT) – AlpeGossip
NË NJË DITË ME PAVARSINË E SHQIPËRISË/ Ja cilët janë personazhet që festojnë ditëlindjen sot (FOTOT)

NË NJË DITË ME PAVARSINË E SHQIPËRISË/ Ja cilët janë personazhet që festojnë ditëlindjen sot (FOTOT)

Festa e 28 nëntorit na sjell ndërmend jo vetëm Pavarësinë e Shqipërisë, por edhe emrat e personazheve të njohur që sot kanë ditëlindjen e tyre në këtë ditë të shënuar.
Duke festuar 2 gëzime në një ditë, Albani dhe Miriami festojnë sot dtëlindjen e vajzës së tyre dhe fëmijës së parë të familjes, Ameli, e cila sot bën 5 vjeç.


Edhe ish-Miss Universe Albania, Eralda Hitaj feston sot 34-vjetorin e saj. Pas kaq vitesh Hitaj e feston ditëlindjen dhe Pavarasinë po ashtu në Amerikë, aty ku jeton prej disa vitesh.


Në këtë ditë të shënuar ka lindur edhe figura e njohur historike, Adem Jashari, të cilin sot të gjithë e kujtojnë me krenari.


Kjo datë duhet të jetë e mbushur mes shumë emocionesh, për të gjithë ata që kanë një arsye më shumë të festuar e kanë lindur në po të njëjtën ditë kur Shqipëria gëzon lirinë dhe Pavarësinë e një shteti të pavarur dhe sovran.