“NË PRITJEN E BEBIT”/ Femrat e showbizit shqiptar që organizuan festën magjike të “Babyshower” (FOTO) – AlpeGossip
“NË PRITJEN E BEBIT”/ Femrat e showbizit shqiptar që organizuan festën magjike të “Babyshower” (FOTO)

“NË PRITJEN E BEBIT”/ Femrat e showbizit shqiptar që organizuan festën magjike të “Babyshower” (FOTO)

Ardhja në jetë e një bebushi të ri është një ndër pretekstet më të mira për të organizuar një festë. Ndaj edhe vajzat e famshme shqiptare kanë nisur të përqafojnë çdo ditë e më shumë idenë e “baby shower”,ku së bashku me miqtë dhe familjarët festojnë për bekimin e ri që do të vijë në jetë.

Ëmbëlsira dhe vepra të vogla arti, biskota në forma biberoni apo karroce në ngjyrë rozë e të kaltra, dekori nga duart e profesionistëve është gjithçka që shihni në atë ditë.

Baby Shower është një traditë kryesisht amerikane, që organizohet pak ditë përpara se vogëlushi i familjes të vijë në jetë.

Fillimisht mendohet se festa nënkupton “dushin” e dhuratave që sjellin të ftuarat në festë për vogëlushin dhe se kjo është shfaqja e parë e bebushit tek miqtë e prindërve.

Redaksia e AlpeNews.al ju njeh me vajzat e famshme shqiptare kanë organizuar festat më të bukura të “Baby shower” .

Adelina Tahiri

Zaimina Vasjari

Blerina Branka

Andonia Dobi