“KAM MENDUAR SE DO TË NJIHTE FËMIJËT E MI”/ Aleksia Peleshi humb njeriun e shtrenjtë – AlpeGossip
“KAM MENDUAR SE DO TË NJIHTE FËMIJËT E MI”/ Aleksia Peleshi humb njeriun e shtrenjtë

“KAM MENDUAR SE DO TË NJIHTE FËMIJËT E MI”/ Aleksia Peleshi humb njeriun e shtrenjtë

Aleksia Peleshi ka njoftuar humbjen e gjyshit të saj. Lajmin e ka bërtë me dije përmes rrjeteve sociale, teksa ka publikuar dhe një foto me të kur ka qenë e vogël. Vajza e ministrit Peleshi ka shkruar fjalët më të ndjera ndërsa thotë se do t’i mungojë gjithë jetën.

“Na copetove shpirtin o gjysh! Sa e larget me dukej kjo dite! Gjithmone kam menduar se ti do jetoje te njihje femijet e mi, por Zoti te deshi heret prane vetes.Fjala e fundit qe te thashe ishte “do vij prape neser”. Por une nuk erdha dhe ndoshta ti nuk me prisje dot me. Sa pak te kam pare ne vitet e fundit e tani s’te shoh dot me!

Sa pak kemi biseduar e tani s’te degjoj dot me! Me fal gjysh, qe teksa rritesha s’te kam perqafuar sa duhet. Sikur te mundja te ktheja kohen mbrapa, te takoja edhe nje here ate gjyshin plot energji, kurajo e kokefortesi… U prehsh ne paqe gjyshi, te ndritte shpirti! Do me mungosh gjithe jeten. 🤍🕊🙏”, shkruan Aleksia.