“NË SHESH ME TA”/ Roza Lati i bashkohet protestës së studentëve (FOTO) – AlpeGossip
“NË SHESH ME TA”/ Roza Lati i bashkohet protestës së studentëve (FOTO)

“NË SHESH ME TA”/ Roza Lati i bashkohet protestës së studentëve (FOTO)

Studentët kanë mbajtur ditën e 14 të protestës duke kërkuar plotësimin e kërkesave të tyre dhe kanë bërë të ditur se protesta do vazhdojë. Pjesë e kësaj proteste është bërë edhe moderatorja Roza Lati.

Roza ka postuar disa video në Instastory ku shihet mes studentëve teksa thërret: “Ju jeni rinia, ju jeni e ardhmja”.

“Unë jam dakort me studentët. Ata janë rinia, janë e ardhmja vendit”, shprehet Roza dhe merr në intervistë disa prej studentëve protestues