ME SIGURI NUK I DINIT/ Ja kush janë meshkujt më besnikë të horoskopit – AlpeGossip
ME SIGURI NUK I DINIT/ Ja kush janë meshkujt më besnikë të horoskopit

ME SIGURI NUK I DINIT/ Ja kush janë meshkujt më besnikë të horoskopit

Gaforrja

Meshkujt e shenjës së Gaforres kanë karakteristika unike për sa i përket anës romantike. Kur ata gjenden pranë një vajze me cilësitë që ata duan të ketë një vajzë, duan ta kalojnë jo vetëm ditën, por gjithë jetën me atë vajzë. Mund të ankohen për disa cilësi të saj, por është e rrallë që meshkujt e kësaj shenje të tradhëtojnë, sidomos kur dashuria është e pranishme në marrëdhënie.

Demi

Meshkujt e shenjës së Dashit janë ndër me besnikët e horoskopit, por mundet që edhe të tradhëtojnë, nëse nuk ndihen të kënaqur në lidhjen e tyre. Nëse ata gjejnë dikë që e tërheq vëmendjen e tyre dhe i ofron atë që u mungon në marrëdhënien aktuale, mund të ndodhë që ata të bien brenda dhe të gënjejnë e tradhëtojnë pa u ndjerë aspak në faj.

Shigjetari

Edhe pse janë meshkuj shumë besnikë ata që i përkasin kësaj shenje, prapë mund të bien pre e tundimeve dhe të tradhëtojnë, kur ndihen jo të lumtur në marrëdhënien e tyre. Për të ndenjur plotësisht besnikë, ata kanë nevojë të ndiejnë që edhe vajza që duan të ndihet njësoj si ata, sepse meshkujt e shenjës së Shigjetarit nuk ndihen mirë t’i përkushtohen diçkaje që nuk është reciproke.

Binjakët

Meshkujt e kësaj shenje janë ekstremisht besnikë në marrëdhëniet e tyre romantike. Janë qenie të mrekullueshme që dashurojnë marrëzisht dhe i qëndrojnë pranë personit që duan në të mira e në të këqija. Mirëpo, ashtu siç ata japin shumë në një marrëdhënie, kanë nevojë edhe të marrin mbrapsht dashuri dhe përkujdesje, sepse vetëm kështu mund t’i përkushtohen plotësisht dashurisë në çift.

Peshorja

Janë miq jete besnikë e të përkushtuar, në pritje të dashurisë së vërtetë të jetës. Edhe pse meshkujt e Peshores janë idealë për t’u dashuruar, ata mund të jenë edhe paksa të pavendosur për vendimet që marrin. Duan të jenë të dashuruar e të respektuar dhe kur kjo gjë nuk ndodh, nuk i përkushtohen plotësisht dashurisë në çift. Janë më të ekuilibruarit e horoskopit, por kanë nevojë të ndiejnë të njëjtën gjë edhe nga personi që duan.