NË TAKIMIN E PARË/ Këto janë 5 gjërat që nuk duhet të vishni – AlpeGossip
NË TAKIMIN E PARË/ Këto janë 5 gjërat që nuk duhet të vishni

NË TAKIMIN E PARË/ Këto janë 5 gjërat që nuk duhet të vishni

Takimi i parë me një mashkull ka një kod veshje “të fshehtë”. Pavarësisht nga stili juaj, ka disa gjëra që duhet t’i evitoni në takimin e parë, ku krijohet edhe një përshtypje.

Ja 5 gjërat që duhet të shmangni:

1.Një veshje shumë të ekzagjeruar nga pasarelat e modës

Mos e tepro duke dashur të dukesh një fashioniste shumë e avancuar , pasi mund të bësh impaktin e gabuar

2.Veshje shumë sportive

Vërtetë mund të jesh një tip shumë sportiv, por veshja me atlete dhe pantallona për palestër është vërtetë e pavend në takimin tënd të parë. Jepini rëndësi vetes, pavarësisht personit që keni përballë!

3.Veshje shumë të gjera

Mos e tepro edhe duke veshur gjëra shumë të gjëra, pasi do të të bëjnë të dukesh më e shëndoshë e do të krijosh një siluetë tjetër në kokën e mashkullit.

4.Veshje shumë transparente

 

Transparenca e tepruar është vërtetë e ekzagjeruar në takimin e parë, pasi do t’i krijosh mashkullit përshtypjen e një femre shumë të lehtë.

5.Taka shumë të larta

Këpucët me takë janë një zgjedhje shumë elegante për takimin e parë, por kujdes, mos e teproni me takën shumë të lartë, pasi do të dukeni qesharake, ose do t’ia tejkaloni mashkullit me gjatësinë, duke e bërë atë të ndihet keq.