NGA GENTA ISMAJLI TEK DAFINA ZEQIRI/ 10 VIP-et shqiptare që u bënë tullace (FOTO) – AlpeGossip
NGA GENTA ISMAJLI TEK DAFINA ZEQIRI/ 10 VIP-et shqiptare që u bënë tullace (FOTO)

NGA GENTA ISMAJLI TEK DAFINA ZEQIRI/ 10 VIP-et shqiptare që u bënë tullace (FOTO)

Tendencat e flokëve ndryshojnë çdo sezon dhe aktualisht po bëjnë namin flokët e shkurtra. Çdo ditë e më shumë po shtohen këngëtaret që po heqin dorë nga flokët e gjata e po i presin shkurt. Por ne të “Xing.al” na u kujtuan ato të cilat guxuan edhe më shumë dhe i qethën flokët tullac.

Genta Ismajli mbahet si një nga këngëtaret që ka guxuar shumë me look-un dhe kështu ndodhi në vitin 2017 kur ajo u bë tullace. “Kush tha që të jesh tullace nuk je e bukur”, shkruan Genta.

Edhe aktorja Eliza Hoxha në vitin 2016 i habiti të gjithë kur u shfaq tullace. Eliza e bëri këtë ndryshim për një video që kishte për qëllim përkrahjen e personave të prekur ngakanceri.

Ndërsa Çiljeta këtë ndryshim e bëri në vitin 2015 dhe asokohe u komentua shumë për ngjashmërinë me Amber Rose e cila prej vitesh preferon të mbetet tullace, bën të ditur Xing.al.

Edhe vajza e aktores Ema Andrea, Sara Kapo është krahasuar me Amber Rose. Sara nuk ka pasur look-un e një vajze të zakonshme që prej herës së parë kur u shfaq në ekran. Ajo bëri shumë përshtypje kur u shfaq në videoklipin e Flori Mumajesit e Ledri Vulës.

Dafina Zeqiri gjithmonë ka guxuar me look-un dhe nuk kishte si të mos e përmendnim në këtë listë. Ajo ka qenë ndër të parat që i qethi flokët duke u shfaqur tullace për albumin e saj të ri në vitin 2012, bën të ditur Xing.al.

Dy Miss-et Agnesa Vuthaj dhe Suada Sherifi në vitin 2012 u bënë tullace gjithashtu për një sfilatë që kishte per qellim sensibilizimin e shoqerise per diagnostifikimin ne kohe te kancerit tek femrat.

Aurela Gaçe ishte nusja e parë në Shqipëri që u martua tullace. Këngëtarja në vitin 2013 i qethi flokët tullac dhe nuk priti që flokët t’i rriteshin, por tregoi se i ishte mbushur mendja për t’u martuar dhe ashtu bëri duke u shfaqur një nuse ekstravagante, bën të ditur Xing.al.

Flaka Krelani i habiti të gjithë kur postoi në rrjete sociale një foto ku shfaqej tullace. Këngëtarja njihet për look-un unik dhe nuk e ka pasur aspak problem t’i qethë flokët tullac.

Morena Taraku është njohur gjithnjë për stilin e veçantë, por vendimin më të guximshëm e mori në vitin 2016, kur i qethi flokët tullace. Këngëtarja tregoi se lyerja e shpeshtë, ia kishte dëmtuar flokët prandaj u detyruar t’i qethte./Xing.al