NGA KAFEJA TEK EMRI/ 5 gjërat që nuk dinim më parë për Elgit Dodën (FOTO) – AlpeGossip
NGA KAFEJA TEK EMRI/ 5 gjërat që nuk dinim më parë për Elgit Dodën (FOTO)

NGA KAFEJA TEK EMRI/ 5 gjërat që nuk dinim më parë për Elgit Dodën (FOTO)

Është një nga kompozitorët dhe këngëtarët që dëshiron të flitet për punën e tij dhe jo jetën private.

Ndaj shumë gjëra do t’i mësoni në këtë artikull për herë të parë për Elgit Dodën.

Ai u dha mundësinë ndjekësve në Instagram, që t’i bënin pyetjet që dëshironin, nga ato më personalet te ato që lidhen me profesionin.

Dhe ja gjërat që s’dinim për Elgitin:

1.Është me origjinë nga fshati Derjan, që ndodhet në qytetin e Dibrës.

2.Klasën e parë dhe të dytë të fillores e ka bërë në shkollën “31 Korriku”, në Burrel.

3.Emri i tij është një markë kitare.

4.Është besimtar dhe praktikant i fesë islame.

5.Kafen e preferon me qumësht të ftohtë në filxhan çaji.

Gjithashtu Elgiti tregoi se po planifikon që të bëjë një këngë me partneren Klea Huta.