NGACMOI SEKSUALISHT MAJMUNIN/ 25 vjeçarja dënohet me 3 vite burg (VIDEO) – AlpeGossip
NGACMOI SEKSUALISHT MAJMUNIN/ 25 vjeçarja  dënohet me 3 vite burg (VIDEO)

NGACMOI SEKSUALISHT MAJMUNIN/ 25 vjeçarja dënohet me 3 vite burg (VIDEO)

Një gjykatë egjiptiane ka dënuar një grua 25 vjeçare me tre vjet burg për ‘ngacmimin seksual’ të një majmuni në veri të vendit, njoftoi të premten e përditshmja e shtetit, “Al-Ahram”.

Një gjykatë në qytetin e Mansoura akuzoi Basma Ahmed për ‘nxitje të shthurjes’ dhe ‘kryerjen e një akti të turpshëm në publik’, tha një burim gjyqësor në gazetë.

Ajo u arrestua në tetor, pasi një video 90 sekondash e incidentit u bë virale në internet, veçanërisht midis të rinjve dhe studentëve.

Video tregon Ahmed duke qeshur duke prekur gjenitalet e një majmuni në një dyqan në qytetin e Deltës së Nilit.

Gruaja rrëfeu në gjykatë për incidentin, por tha se ajo nuk donte të bënte një akt të pahijshëm dhe se thjesht kishte gudulisur majmunin.

Video nxiti një reagim të ashpër në internet në vendin konservator.