NGËRÇE, PËRBALLJE DHE FRIKË/ Ç’po ndodh me 12 shenjat e horoskopit tani që… – AlpeGossip
NGËRÇE, PËRBALLJE DHE FRIKË/ Ç’po ndodh me 12 shenjat e horoskopit tani që…

NGËRÇE, PËRBALLJE DHE FRIKË/ Ç’po ndodh me 12 shenjat e horoskopit tani që…

Gjatë ditëve të para të majit, ne do të ndikohemi nga  katër fenomene të fuqishme astrologjie. Për 12 shenjat e zodiakut, këto kalime në astrologji jo vetëm që do të na sfidojnë, por do të na ndihmojnë të arrijmë atë që duam për jetën tonë.Këto janë të gjitha transite një-ditore, por ato do të ndikojnë përgjatë muajve në vazhdim,  sidomos kur Mërkuri  të kalojë në shenjën e Demit.

Merkuri është planeti që rregullon aftësinë tonë të  komunikimit dhe të mendimit, por gjithashtu na inkurajon që të planifikojmë. Ndonëse në pamje të parë duket si një zhvillim pozitiv, astrologët pretendojë se shumë prej nesh do të përfshihen në një furtunë mendimesh e do të zhyten aq thellë saqë do e ken të pamundur të vendosin në zbatim idetë e tyre.

Do t’ju duhet gjithashtu të përballeni me njerëz apo situata që deri më sot i kishit bërë bisht. Do të ndjeni frikë të përparoni dhe do të preferoni të mos merrnit asnjë përgjegjësi më shumë. Do të keni pasiguri dhe frika që do t’ju mbajnë larg risive dhe gjërave entuziazmuese.

Ndjeni një ngërç, por sërish nuk e gjeni forcën apo vullnetin të ndryshoni diçka. Saturni dhe Plutoni janë gjithashtu planete të zmbrapsur e ndonëse këto periudha tërheqjeje duket të jenë më të dobishme pasi  mund të krijojnë më shumë momente ndryshimi, ky nuk është rasti.

Merrni frymë thellë dhe mos u ngutni, sepse nuk do të nxirrni asgjë në dritë.