NGJYRAT E TOKËS/ “Max Mara” prezantoi koleksonin e ri dhe ne “u dashuruam” (FOTO) – AlpeGossip
NGJYRAT E TOKËS/ “Max Mara” prezantoi koleksonin e ri dhe ne “u dashuruam” (FOTO)

NGJYRAT E TOKËS/ “Max Mara” prezantoi koleksonin e ri dhe ne “u dashuruam” (FOTO)

Max Mara është shtëpia e modës italiane e cila dallohet për luksin në veshjet e saja. Stilisti i cili e themeli është Achille Maramotti. Pas vdekjes së Maramotti dy djemt  morën drejtimin e  firmës.

Luigi Maramotti  ka prezantuar koleksionin e ri për sezonin e pranverës 2019 dhe të ngjithë femrat  që janë të fiksuar pas ngjyrave të tokës mund të inspirohen.

Stilisti përzgjodhi detaje në veshjet e tij si palat,prerjet simetrike dhe të gjtiha palltot “oversize”.Max Mara u kujdes që gjatë sfilatës veshjet ti pështase me aksesor elegant.

Ndërsa “look-u” i modaleve ishte natyral.