Një grim perfekt për Shën Valentin? Femrat e Instagramit ju vijnë në ndihmë (FOTO/VIDEO) – AlpeGossip
Një grim perfekt për Shën Valentin? Femrat e Instagramit ju vijnë në ndihmë (FOTO/VIDEO)

Një grim perfekt për Shën Valentin? Femrat e Instagramit ju vijnë në ndihmë (FOTO/VIDEO)

Shën Valentini është shumë afër dhe të gjithë jemi duke menduar se si të dukemi sa më bukur në ditën e dashurisë. Dëshironi një pamje romantike, joshëse dhe të ëmbël si për festa, apo diçka të thjeshtë dhe të rregullt? Kjo është zgjedhja juaj, por e rëndësishme është që të ndiheni mirë me mënyrën se si do të zgjidhni të grimoheni, por dhe të shfaqeni bukur dhe partneri të ndihet krenar që ju ka juve në krahë.

Në këtë ditë këshillohet që make-up-i të jetë më i ëmbël, jo shumë i rënduar dhe shumë më romatik që të nxjerrë në pah anën tuaj femërore dhe joshëse. Femrat e “Instagram”-it na tregojë çdo ditë stilin e tyre të veçantë të grimit, i cili është një sugjerim mjaft i mirë për t’u përzgjedhur nga ju duke pasur parasysh tiparet tuaja të fytyrës, por edhe ambientin ku do të festoni.

Ne ju vijmë në ndihmë edhe me një video-tutorial që iu tregon hap pas hapi se si të realizoni një make-up perfekt në ditën e Shën Valentinit. Zgjedhja mbetet në dorën tuaj.

Marina Vjollca

Lori Hoxha

 

Armina Mevlani

Orinda Huta

Xhenslia Myrtezaj

Venera Lumani

 

Aurela Hoxha

Jona Spahiu

Krista Merkoçi

Burimi: Iconstyle.al