Njihuni me 10 të famshmet shqiptare me buzët më seksi (FOTO) - AlpeGossip
Njihuni me 10 të famshmet shqiptare me buzët më seksi (FOTO)

Njihuni me 10 të famshmet shqiptare me buzët më seksi (FOTO)

Në vitet 2000 të gjithë ranë në dashuri me buzët e Angelina Jolie-s. “A i ka si të Jolie-s”?! “I kam si të Angelina-s”! Ishin fjalët që dëgjoheshin shpesh dhe që nisën fiksimin e femrave për të pasur buzë të plota. Tani mania për të pasur buzë të bukura është kthyer në një industri, e ndjekur nga motrat Kardashian që përpos ndërhyrjeve estetike, sjellin edhe linja makijazhesh për femrat që duan t’i kenë buzët si ato.

Këtu në Shqipëri, ka gjithashtu disa emra femrash të njohura që njihen për buzët e plota dhe sensuale, siç janë Adelina Ismaili apo Zana Krasniqi. Ne po ju sjellim një listë me 10 nga femrat e njohura të ekranit që njihen për buzët më seksi. Nuk e vëmë dorën në zjarr për natyralitetin e të gjithave por sërish, këto janë 10 buzët më tërheqëse që njohim:

1.Adelina Ismaili

2.Zana Krasniqi

3.Adrola Dushi

 

4.Liberta Spahiu

5.Rashel Kolaneci

6.Xhesika Berberi

7.Marina Vjollca

 

8.Enca

9.Dua Lipa

10.Anxhelina